G. Anestezi & Sedasyon

Genel  Anestezi & Sedasyon
 
5 yaşından küçük çocuklara
 
İleri derecede korkusu olan hastalara
 
Zihinsel engelli hastalara
 
Lokal anestezi ile tek seansta yapılamayacak birden fazla cerrahi işlem yapılacak hastalara yapılabilir. 
 
Sedasyon kullanılan ilaçlar da anestezi ilaçlarıdır. Ancak genel anesteziye (narkoz) kıyasla hem dozları düşüktür hem de kullanılan ilaç sayısı azdır. Sedasyonda kullanılan ilaçların dozu çocuğunuzun ihtiyacına göre belirlenir. Sedasyondaki uyku düzeyi genel anestezideki kadar derin değildir. Çocuğu hafif bir uyku durumunda tutmak diş tedavisi için çoğu kez yeterlidir. Sedasyonu narkozdan ayıran diğer özellik işlem süresince çocuğun kendi solunumunun devam etmesidir.Yaşamsal fonksiyonlarda bir değişiklik olmaksızın, geçici bilinç kaybı ve refleks aktivitede azalma hali genel anestezi olarak adlandırılmaktadır. Genel anestezi uygulaması; bilinç kaybına yol açarak, hastanın ameliyat sırasındaki farkındalığını önler, ağrıyı ortadan kaldırarak hastaya ameliyat sırasında konfor sağlar ve refleks aktiviteyi baskılayıp kas gevşemesi sağlayarak cerrahi müdahalenin yapılmasını kolaylaştırır. 
 
Genel anestezi halkımız tarafından narkoz olarak bilinir.Anestezi sonlandığında narkoz etkileri tamamen geriye döner ve kalkar. Ailesel narkoz ilaçlarına karşı duyarlılık olanlarda  farklı bir ilaç yada yöntem seçilir.
 
Merkezimiz  tam teşekkülü ameliyathanemiz mevcut olup,  genel anestezi uzmanımız  gözetiminde genel anestezi ve sedasyon yapabilmekteyiz.
 

AĞIZ ve DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ olarak Ameliyathanesi ve Dişhekimliğinin tüm branşlarında(ağız, diş ve çene cerrahisi, implantoloji, ortodonti, pedodonti, periodontoloji, konservatif diş tedavisi, protez, endodonti, oral diagnoz ve radyoloji) hizmet vermeye başlamıştır..

Facebook b
İnstagram x

Bize Ulaşın 444 86 41

XX

© Copyright 2017 Özel Beşiroğlu Diş Merkezi
Her Hakkı Saklıdır.